Adopcja Serca i pomaganie na odległość wg Siostry Aliny – spotkanie w Poznaniu

22 czerwca 2013 roku odbyło się w Poznaniu spotkanie z s.Aliną Sędzimir, misjonarką ze Zgromadzenia św. Dominika. To przedpołudnie to przede wszystkim szczera odpowiedz siostry Aliny i pasjonujące historie dzieci: małej, zawsze radosnej Pauline, rezolutnej Grace, Steva, który zyskał pokój po wujku, Tatiany – studentki z perspektywami, wszędobylskiego Juniora, Fabrica – mistrza puzzli, uzdolnionego Henri’ego, czy uzdolnionego muzycznie Bernarda i innych Podopiecznych.

Posłuchaliśmy dlaczego życie dzieci objętych programem adopcja serca jest inne, jak zmieniamy światopogląd ich niepiśmiennych Rodziców, jak radzą sobie z tym same dzieci – te młodsze i te starsze,dlaczego listy do rodziców bywają tak bardzo podobne i skąd w nich tyle wyrażeń wdzięczności, a często i sformułowań „dorosłych” 😉 (tak to już jest jak pomaga w pisaniu na tablicy zarysu listu jeden student 😉
Mieliśmy także okazje podpytać o stan faktyczny na miejscu, wyjaśnienie różnic, kwestii finansowania dzieci, dożywiania, życia codziennego – klas powyżej 100 osób, ale i siły malarii, obrzędów, zabobonów, a nawet historii pewnego porwania..

Życzymy siostrze misjonarce wszelkiej pomyślności w dalszych działaniach, a Rodzicom Adopcyjnym satysfakcji i radości z tej formy pomocy!
Dziękujemy Wszystkim za wielkie serce dla tych maluszków, i dla starszych uczniów.

Wkrótce na YouTube uzytkownika HaveAFutureOrg ukażą się materiały z fragmentami wywiadu i osobistych spostrzeżeń s.Aliny