ADOPCJA SERCA

Adopcja_na_odleglosc_Na tej stronie znajdują się informacje o aktualnych placówkach prowadzących program “adopcja serca” w Afryce i Azji  oraz innych krajach Globalnego Południa, gdzie dzieci czekają na „adopcję”, czyli wsparcie, niezbędne aby mogły choć raz dziennie zjeść wartościowy posiłek, zdobyć wykształcenie, które w przyszłości pozwoli im się usamodzielnić. Znajdziesz tu także projekty budowy szkół, przedszkoli lub domów dziecka, tych, które powstają dzięki Darczyńcom takim jak Ty. Powstanie tych placówek weryfikują osoby od lat związane z Afryką. Obiekty te powstają tyko pod warunkiem potwierdzenia realnej potrzeby, istniejących obiektów niespełniających norm bezpieczeństwa oraz możliwości lokalnej społeczności, by taka placówkę poprowadzić (lub kontynuować prowadzenie).

Co to jest Adopcja Serca – czytaj TUTAJ

Głęboko wierzę, ze nadejdzie kiedyś taki dzień, kiedy zajrzysz na tę stronę a ja będę mogła umieszczać tylko informacje o sukcesach naszych podopiecznych. Jak dzięki zdobytemu wykształceniu potrafią zadbać sami o siebie i swoje rodziny. Nie będzie potrzebna niczyja pomoc. A kontakty będą dotyczyły tylko sfery przyjaźni a nie finansowej.

Jednak aby tak mogło się stać w tym momencie proszę aby podać im pomocną dłoń.

Sam wybierasz placówkę/misje z której adoptujesz dziecko, studenta. Wszystkie szczegóły dot. adopcji znajdziesz na stronie docelowej placówki i tam proszę kierować swoje pytania.
Administrator tej strony nie odpowiada za relacje z wybraną placówką.

Jeżeli bardzo chcesz pomóc, coś zrobić ale nie stać Cię na adopcję, poszukaj informacji o apelach zamieszczanych przez placówki, które borykają się z kłopotami innymi niż adopcja serca a są związane z dziećmi – zakładka PILNE.

Może jesteś rodzicem, Twoje dzieci już podrosło a zostało sporo wartościowych ubranek, zabawek, pomocy naukowych tym też możesz się podzielić. A rzeczy dla Ciebie bezużyteczne mogą być dla jakieś dziecka cennym darem, na który jego rodziców nie stać.

Nawet jeżeli nie masz pieniędzy ani przedmiotów którymi w tej chwili mógłbyś się podzielić to też możesz bardzo pomóc. Wiele osób nie wie jeszcze o takiej formie pomocy i chętnie by się przyłączyło. Pomóż rozpropagować tę piękna i szlachetna formę pomocy.

Jeżeli jesteś misjonarzem, lub osobą odpowiedzialną za organizację “adopcji serca” a Twoi podopieczni są w ciężkiej sytuacji i szukasz dla nich pomocy napisz do mnie a umieszczę Twoją placówkę na tej stronie.

I Ty możesz zostać misjonarzem !

Zapraszam na wędrówkę serc po zapomnianym lądzie.