Warning: Declaration of description_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/pl813/domains/adopcjaserca.pl/public_html/wp-content/themes/CatopolisMagazine/functions.php on line 29
Adopcja Serca Wyślij paczkę do Afryki..lub do dzieci w Polsce!

Wyślij paczkę do Afryki..lub do dzieci w Polsce!

Nie ma uniwersalnych placówek, gdzie przyda się wszystko. Każda placówka w Afryce – wioska, misja, szpital, szkoła – ma określoną liczbę osób, możliwości, wiek dzieci, prowadzi określone zajęcia i formę wsparcia oraz ma konkretne potrzeby.
Afryka to nie strych, gdzie wrzucamy wszystko co nam już niepotrzebne, ważne jest by przesyłka była przez Darczyńcę przemyślana.
Zanim zdecydujesz się na Afrykę, gdzie koszt wysyłki jest wysoki, sprawdź koniecznie czy używane ubrania po dzieciach lub maskotki, nie lepiej przekazać tutaj:
OPCJA NR 1
https://www.domydziecka.org/potrzebujemy_pomocy
Strona umożliwiająca przekazanie zabawek i wielu innych przedmiotów, rzeczy – domom dziecka w Polsce lub zorganizowaniu zbiórki na ich rzecz wśród bliskich i znajomych. Na stronie znajduje się lista potrzeb konkretnych zweryfikowanych placówek. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące tego portalu, znajdują się tutaj (KLIK):
 ***
OPCJA NR 2
http://ubraniadooddania.pl/

Portal fundraisingowy dedykowany Organizacjom charytatywnym i ich Podopiecznym, gdzie pomóc mogą osoby prywatne.

Portal całkowicie wolny od wszelkich opłat i prowizji.

Portal pozwalający na niesienie realnej pomocy finansowej poprzez oddawanie niepotrzebnych ubrań i innych wyrobów tekstylnych.

Jeśli po sprawdzeniu dwóch powyższych stron internetowych (są niezależne od siebie i prowadzone przez inne podmioty) nadal zdecydujesz się na przygotowanie darów dla dzieci Afryki, Azji lub Ameryki Południowej należy przede wszystkim zaznaczyć jedną rzecz. Wysyłamy tylko rzeczy czyste – jeśli nie są nowe, musimy je koniecznie wyprać, wyszorować lub oddać do czyszczenia. Nigdy nie wysyłamy rzeczy uszkodzonych, popsutych, zniszczonych, takich, jakich sami nie chcielibyśmy nigdy otrzymać. Paczka to nadal podarunek i jej zawartość powinna to odzwierciedlać, nawet gdy są to rzeczy używane. Poniżej 3 przykłady czego NIE wysyłamy.

Jest kilka uniwersalnych potrzeb na placówkach z którymi współpracuje Fundacja Mają Przyszłość, jednak aby podać adres konkretnej placówki zawsze prosimy o listę  rzeczy do wysyłki oraz ich ilośc i przeznaczenie (np. dla jakiego wieku są zebrane gry)
1. Na naszych placówkach najbardziej brakuje bielizny dla dzieci – majtki (tylko nowe!), podkoszulki, piżamki, skarpetki. Dla wieku od 2 do 15 lat.
2. Dzieci potrzebują także butów – sportowych,kaloszy, klapek, sandałów oraz kurtek przeciwdeszczowych.
3. Do szkoły ołówki (z gumką), gumki, cyrkle, linijki, bibuła, kredki, bambino i ołówkowe, plastelina, mazaki, papier kolorowy samoprzylepny lub zwykły z dodatkowym klejem, nożyczki dziecięce, a także piórniki, plecaki (materiałowe, lekkie, koniecznie bez kółek czy stelaży). Zeszyty A4 w grube linie lub kratkę, ale w bardzo małych ilościach nie, gdyż papier dużo waży  i nie jest wart wysyłki.
 4. Jeśli chodzi o gry dla dzieci to najbardziej potrzebne są puzzle, gry pamięciowe – memory, gry obrazkowe, układanki, wszelkie klocki, piłki gumowe, ale dmuchane  – należy zawsze dołączyć pompkę ręczną, gry edukacyjne (po angielsku lub niewymagające języka polskiego/czytania po polsku)
 5. Cenne są także ozdoby, gumki, spinki do włosów oraz kosmetyki hypoalergiczne / nieperfumowane w żaden sposób.
6. Szkoły bardzo proszą o plansze edukacyjne po francusku lub angielsku (na ścianę, z zagadnieniami dotyczącymi geografii, biologii, matematyki, angielskiego – od kolorów czy zwierząt po angielsku dla przedszkola, po zaawansowaną budowę  narządów, mapy, wzory dla szkół średnich);
7. Natomiast jeżeli ktoś chciałby coś kupić dla dzieci z drobniejszego to najlepiej szczoteczki do zębów i pastę, lekkie kocyki polarowe, ozdoby do włosów (gumki, spinki), słodycze bez czekolady – wafelki, ciastka, landrynki. Bezcenne jest mleko w proszku, niemniej ciężkie (warto zajrzeć tutaj: http://sklep.majaprzyszlosc.org.pl/produkt/mleko-w-proszku/)
Ponieważ paczki idą czasem ponad 6-8 miesięcy (ekonomiczne płyną statkiem, a nie lecą samolotem) wszystkie produkty żywieniowe i kosmetyczne powinny mieć minimum 10-12 miesięczną datę ważności.
Żywność jest bardzo ciężka – dużo lepiej wysłać środki finansowe na 5 kg ryż w ramach naszego programu „dożywianie” lub zrobić zakupy online w naszym sklepiku wspomnianym powyżej (produkty z listy zakupów opłaconej w sklepie kupuje juz a miejscu koordynator placówki lub misjonarka), niż wysyłać drogą paczką. Na miejscu mogą kupić wszystko co jedzą i znają, także owoce, warzywa i mięso, które są najdroższe, a jednocześnie najrzadziej kupowane ze względu na ceny. Jedynie sporadycznie mleko w proszku i kaszki bywają wysyłane, jako dodatek do zawartości paczki – zawsze z krótką instrukcją przygotowania po angielsku.
Rzeczy czyste (wyprane, wyczyszczone), kompletne, w stanie bardzo dobrym wysyłamy w konkretne miejsce. Tam nikt darów nie wypierze i nie umyje przed rozdaniem, często z najprostszego powodu: braku wody i środków czystości oraz kosztów.
 
Ważne jest wysłanie do Fundacji nas listy przedmiotów zebranych, abyśmy dobrze dobrali placówkę/miejsce wysyłki.
Gdy dostaniemy listę zebranych rzeczy to doślemy dokładne informacje dotyczące samej wysyłki – adres. sposób pakowania, opisy na paczkę, by uniknąć łapówek na oddziałach celnych.
Koszt wysyłki do krajów Afryki to ok. 190 zł za paczkę 20kg , ekonomiczną (statek).
Wysyłka do Nepalu oraz do świetlicy w Ulan Ude bywa tańsza.
Wszystkie przedmioty, poza używanymi ubraniami, można wysyłać także do nas do biura Fundacji, jeśli koszt wysyłki jest za wysoki, ale zawsze prosimy o pomoc w sfinansowaniu wysyłki międzykontynentalnej, choćby w niewielkim zakresie.
Wprawdzie my także korzystamy tylko z poczty, ale wysyłamy czasem zbiorcze paczki dzięki naszym Darczyńcom.

O adresy do wysyłki zapytaj Agatę, Anitę, Marlenę lub Agnieszkę z Fundacji: fundacja@majaprzyszlosc.org.pl

Wspólne paczki z ramienia Fundacji organizuje Ania. O szczegóły i obecnie planowane wysyłki pytaj pod adresem: paczki@majaprzyszlosc.org.pl. Osoby zainteresowane piszą do Ani, ona podaje adres do wysyłki przedmiotów w Polsce. Jeśli możesz do każdego 1kg przekazanych przedmiotów dorzuć 7 zł na wysyłkę docelową. Ania po uzbieraniu 20 kg pakuje wszystko do pudła, robi zdjęcia i wysyła dzieciom. Śledzimy losy paczki online, najczęściej dostajemy formalne potwierdzenie z misji, że paczka dotarła na miejsce.

Za każdym razem kiedy przychodzi taka przesyłka do dzieci radość jest nie do opisania. One rzadko dostają zabawkę,  ubranie, te co mają zwykle służy dzieciom z całej rodziny i są noszone tyle lat aż się zużyją. Bardzo rzadko robimy dzieciom zdjęcia z workiem zakupów, czy każemy im ubierać przesłane ubrania i stanąć przed aparatem. Prosimy nie czekać na zdjęcie w przesłanej sukience, albo z wysłanym autkiem. Sporadycznie mamy fotografie z samego przekazania, a zdjęcia są wykonane przy okazji, bez zmuszania, najczęściej absolutnie niepozowane.

Pięknie dziękujemy Ci za pomoc dzieciakom 🙂
Korzystając z okazji życzymy wszystkiego co dobre i piękne w 2018 roku!